image

Prof. Dr. Mustafa Yılmaz

Kocaeli Üniversitesi

Prof. Dr. Yılmaz, 2022 yılı başında bir grup akademisyenle birlikte kurduğu Toplumsal Araştırmalar Merkezi (TAM) adlı düşünce kuruluşunun genel direktörlüğünü yapmakta, söz konusu merkezin çıkarmış olduğu uluslararası hakemli sosyal bilimler dergisi TAM Akademi’nin genel yayın yönetmenliği görevine devam etmektedir.

image

Biyografi

Gazeteci, yazar, akademisyen (Prof. Dr.). 1978 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da gerçekleştirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Marmara Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, Yrd. Doç. Dr. ve Doç. Dr. olarak çalıştı. Doç. Dr. olarak görev yapmaya başladığı Kocaeli Üniversitesi’nde 2020 yılından beri Prof. Dr. unvanıyla çalışmaktadır. Southern Illinois (ABD) ve Guarda Polytechnic (Portekiz) üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Prof. Dr. Yılmaz, aralarında Harvard (ABD), Berlin Humboldt (Almanya), Roma La Sapienza (İtalya), Varşova Bilimler Akademisi’nin (Polonya) de yer aldığı pek çok bilimsel kuruluşta bildiriler sundu.

SSCI ve AHCI indekslerinde taranan ve diğer uluslararası dergilerde çok sayıda makale, kitap, kitap bölümü, bildiri, araştırma projesi ve raporu yazarlığı bulunan Prof. Dr. Yılmaz, başta TÜBİTAK tarafından olmak üzere, Avrupa Birliği ve çeşitli üniversitelerce desteklenen bilimsel projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanlığı görevini iki dönem üstlenen Prof. Dr. Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi Dekan yardımcılığı, Fakülte kurulu üyeliği, Yönetim kurulu üyeliği yaptı. Kocaeli Üniversitesi Senato üyeliği, Sürekli Eğitim Merkezi Yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Kocaeli Üniversitesi Yeni Medya Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür yardımcılığı görevine devam eden Prof. Dr. Yılmaz; Akademik Bilişim Araştırmaları Derneği, Ottoman and Turkish Studies Association (ABD), TRT Akademi Dergisi Hakem Kurulu, İnsan ve İnsan Bilim Kültür Sanat ve Düşünce Dergisi Danışma Kurulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Araştırmaları Dergisi Hakem Kurulu, AJIT-e (Academic Journal of Information Technology) Dergisi Yayın Kurulu ve Hakem Kurulu, Uluslararası Hakemli İletişim ve Edebiyat Araştırmaları Dergisi Yayın Kurulu ve Danışma Kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Yılmaz, 2022 yılı başında bir grup akademisyenle birlikte kurduğu Toplumsal Araştırmalar Merkezi (TAM) adlı düşünce kuruluşunun genel direktörlüğünü yapmakta, söz konusu merkezin çıkarmış olduğu uluslararası hakemli sosyal bilimler dergisi TAM Akademi’nin genel yayın yönetmenliği görevine devam etmektedir.

1
SSCI Yayın
1
AHCI Yayın
12
Alan İndeksli Yayın
12
Bildiri
4
Kitap ve Kitap Bölümü

SCI, SSCI VE AHCI İndekslerine Giren Dergilerde Yayınlanan Makaleler

Diğer Dergilerde Yayınlanan Makaleler

Hakemli Kongre / Sempozyum Bildiri Kitaplarında Yer Alan Yayınlar

Hazırlanıyor…

İletişime Geç

Aşağıdaki iletişim formunu kullanarak Prof. Dr. Mustafa Yılmaz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Prof. Dr. Mustafa Yılmaz Tarafından Kaleme Alınan Yazılar