Bildiri Özetleri Kitapçığı (e-Kitap)

Toplumsal Araştırmalar Merkezi 2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi

Toplumsal Araştırmalar Merkezi’nden bilim dünyasına güçlü bir merhaba nidası daha gönderiyoruz. Bir düşünce kuruluşu olarak 2022 yılının başında kurulan merkezimiz ikinci yaşını sürerken kısa zamanda büyük başarılara imza attı. TAM Akademi adlı uluslararası hakemli sosyal bilimler dergimiz bu süreçte İngilizce ve Türkçe nitelikli makalelerden oluşan 3 sayı yayınladı. TAM Akademi, alan indeksli bir dergi hüviyetine kısa sürede kavuşurken TRDizin tarafından da izlemeye alındı. Mayıs 2022 tarihli ilk sayısıyla okurlarla buluşan dergimiz Kasım 2023 sayısıyla 4. kez bilim dünyasının karşısına çıkacak.

Merkezimiz TAM Kongreleriyle de hedeflediği doğrultuda ülkemize, insanımıza, Türk dünyasına yol gösteren, yön veren, stratejik değerlendirmelerle karar mekanizmalarına katkı sunan ve ufuk açan bir misyonun temsilcisi olma hedefine kararlı adımlarla yürüyor. Önsözünü okuduğunuz bu kitap Antalya’nın Kaş ilçesinde 19-21 Mayıs 2023 tarihinde düzenlediğimiz TAM 2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nde sunulan bildirilerin Türkçe ve İngilizce özetlerinden oluşuyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan ettiğimiz bu Kongremizde; Amerika Birleşik Devletleri’nden, Azerbaycan’dan, Birleşik Krallık’tan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden gelen 104 bilim insanının katılımıyla 74 bildiri sunuldu. Kongremiz Kaş Belediyesi’nin katkılarıyla Kaş Kültür Evi’nde doğanın ve tarihin kucağında yüz yüze ve online olarak 15 oturumda gerçekleştirildi. Çağrılı konuşmacı olarak kongremize katılan Prof. Dr. Ali Poyraz Gürson’un “Türkosfer” temalı konuşması, Yazar Dr. Ekin Kadir Selçuk’un kitapları üzerine yaptığı söyleşisi ve Arş. Gör. Tolgahan Tiktaş’ın bağlama resitali dünyanın pek çok yerinden ve ülkemizden çok sayıda kayıtlı izleyici tarafından takip edildi. Kongrenin son gününde katılımcılar Likya uygarlığının başkenti Patara’yı tanıma fırsatı da buldu.

TAM Yayınları’nın 4. eseri olan TAM 2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi bildiri özetleri kitabımızı bilim dünyasıyla buluştururken kongremizin ve belirlediğimiz amaçların hayata geçmesinde büyük emeği olan Toplumsal Araştırmalar Merkezi adlı düşünce kuruluşumuzun mensuplarına ve Fikirbas Reklam Ajansı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, akademik birikime katkı sağlamış olmak temennisiyle iyi okumalar diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa Yılmaz
Kongre Başkanı

Ücretsiz

Bilgiler

Yayın Tarihi

31 Ağustos 2023

Yayınevi

TAM Yayınları

ISBN

978-605-73325-3-0

Dili

Türkçe

Sayfa Sayısı

182

Dosya Türü

PDF