Tam Metin Bildiri Kitabı (e-Kitap)

Toplumsal Araştırmalar Merkezi 1. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi

Toplumsal Araştırmalar Merkezi (TAM) 2022 yılının başında evrensel kaideler etrafında şekillenmiş akademik hassasiyetlere sahip bilim insanları tarafından kuruldu. Türkçe’nin bilim dili olması hedefine katkı sunmak amacıyla yola çıkan Merkezimiz ilk günden itibaren, yılda iki kez yayınlanacak TAM Akademi adlı hakemli bir sosyal bilimler dergisi ve her yıl düzenlenecek TAM Kongreleriyle hedeflediği doğrultuda ülkemize, insanımıza, Türk dünyasına yol gösteren, yön veren, stratejik değerlendirmelerle karar mekanizmalarına katkı sunan ve ufuk açan bir misyonun temsilcisi olacağını deklare etti. Bu doğrultuda henüz bir yılını doldurmadan ilk ürünlerini bilim dünyasının beğenisine sundu.

TAM Akademi, Mayıs ve Kasım 2022 tarihli ilk iki sayısıyla okurlarıyla buluştu. Önsözünü okuduğunuz bu kitap ise Antalya’nın Kaş ilçesinde 20-22 Mayıs 2022 tarihinde düzenlediğimiz TAM 1. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nde sunulan tebliğlerin içinden hakem sürecinin ardından kabul edilen bildiri tam metinlerinden oluşuyor. Kongremizde; Çin Halk Cumhuriyeti’nin önemli bir parçası olan Hong Kong’tan, Kamerun’dan, Sırbistan’dan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden gelen 60 bilim insanının katılımıyla 43 bildiri sunuldu.

Bu kitapta bu bildirilerin yedisini tam metin olarak okuyabilecek, bildirilerin üzerindeki karekodlar aracılığıyla Youtube kanalımız youtube.com/@tamakademi üzerinden videolarını izleyebilecekseniz. TAM Yayınları’nın ikinci eseri olan bu kitabı bilim dünyasıyla buluştururken kongremizin ve belirlediğimiz amaçların hayata geçmesinde büyük emeği olan Toplumsal Araştırmalar Merkezi düşünce kuruluşumuzun mensuplarına ve Fikirbas Reklam Ajansı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, akademik birikime katkı sağlamış olmak temennisiyle iyi okumalar diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa Yılmaz
Kongre Başkanı

Ücretsiz

Bilgiler

Yayın Tarihi

31 Aralık 2022

Yayınevi

TAM Yayınları

ISBN

978-605-73325-0-9

Dili

Türkçe

Sayfa Sayısı

194

Dosya Türü

PDF